مقالات

معرفی مناسب ترین اسپرسوساز خانگی بهار 1402

خرید اسپرسوساز و قیمت

اسپرسو ساز زیگما 20بار مدل KJ60B:

برای معرفی بهترین اسپرسوساز خانگی ،محبوب ترین قهوه ساز شرکت زیگما با عنوان اسپرسو ساز زیگما KJ60B، را داریم که در حال حاضر پرظرفدارترین  اسپرسوساز موجود در بازار می باشدو درخشش برند زیگما را دو چندان نموده است .

برای معرفی این قهوه ساز حرفه ای ، قبل از هر چیز، می توان گفت  که از زمان عرضه شدن به بازار ، تا امروز، پرفروش ترین دستگاه اسپرسوساز خانگی است .

این دستگاه ، با یک طراحی بسیار زیبا از ترکیب پلاستیک مشکی  و استیل ،همه ی آنچه یک کار بر خانگی از دستگاه اسپرسو ساز ، انتظار دارد را یکجا دارد.

همچنین کار کردن با آن بسیار ساده و آسان می باشد و نیازی به تجربه ی زیادی ندارد .

در این مقاله به تفکیک ویژگی های آن را شرح خواهیم داد .

 

طراحی زیبای اسپرسوساز زیگما مدل kj60b:

بدنه ی این دستگاه از ترکیب پلاستیک فشرده ی مشکی و استیل ضد زنگ می باشد و در جلوی دستگاه یک دگمه ی متحرک چرخشی برای تنظیم دما و سه دگمه ثابت مربعی شکل برای خاموش و روشن شدن ،  ایجاد بخار و کاپوچینو زن ، به کار می روند .

پشت دستگاه ، یک مخزن آب شفاف وجود دارد ، که به راحتی از دستگاه جدا می شود و.یک درپوش هم  از قسمت بالا دارد که کمک می کند ، حتی بدون جدا کردن نیز بتوان آب درون آن ریخت.

لوله ی بخار این دستگاه ، طوری تعبیه شده است که بتوان بعد از استفاده در خود دستگاه جای داد .

یک نقطه ی قوت دستگاه قهوه ساز  زیگما ، داشتن پرتا فیلتر فلزی ضد زنگ است که کیفیت قهوه را حفظ کرده و به راحتی عصاره ی آن را به نازل خروجی می دهد .

نکته

بعد از هربار استفاده ، این پرتافیلتر را جدا کرده ، بشویید و سپس برای استفاده ی بعدی آن را کاملا خشک کنید و در جای خود قرار دهید .

ویژگی های مورد توجه اسپرسوساز زیگما kj60b:

 1. این دستگاه دارای توان مصرفی 850 واتمی باشد ، که قدرتمندی آن را در حد یک دستگاه نیمه صنعتی ،نشان می دهد.
 2. این اسپرسوساز ، با فشار 20 بار ، کیفیت قهوه  را برایتان تضمین می کند .
 3. دارا بودن دو نازل قهوه، از دیگر مزایای این قهوه ساز می باشد . همزمان دو فنجان اسپرسو آماده می شود .
 4. یکی از مهم ترین و بهترین قطعات این دستگاه ، پرتا فیلترو سبد توری فلزی آن است ، که ضد زنگ می باشد.
 5. ظرفیت مخزن اب دستگاه هم ، 1/5 لیتراست که برای چند بار استفاده ظرفیت مناسبی است .
 6. استفاده از لوله ی بخاراین دستگاه بسیار آسان است و آن را در درجه های بالا ، 70 تا 80 درجه ، می توانید استفاده کنید .
 7. با این قهوه ساز به راحتی می توانید ، اسپرسو ، لته ، موکا ، کاپوچینو و …. درست کرد .

 

همه ی ویژگی های مورد نیاز یک انتخاب عالی را ، این دستگاه یکجا دارد . شک نکنید .

عملکرد دستگاه قهوه ساز زیگما 20 بار

از آن جا که این دستگاه ، با هدف مصرف خانگی ساخته و عرضه شده است ، کار با آن نیازی به آموزش تخصصی ندارد و بسیار هم  راحت و ساده است .

در ادامه مطلب نحوه عملکرد دستگاه ، برای درست کردن اسپرسو ، تهیه فوم شیر برای کاپوچینو و … را توضیح می دهیم.

برای تهیه ی یک یا دو فنجان اسپرسو به این صورت عمل کنید

 1. دستگاه را به برق متصل کنید .
 2. به اندازه ی یک فنجان قهوه ( 7 گرم قهوه ) در پرتا فیلتر ریخته و آن  با تمپر دستگاه آن را فشرده کنید .
 3. پرتا فیلتر را در جای خود قرار داده و مطمعن شوید که قفل شده است .
 4. دگمه ی استارت را بزنید .
 5. 10 تا 20 ثانیه بعد ، دگمه ی خاموش را بزنید .

چگونه  از لوله ی نازل بخار استفاده کرده و فوم شیر درست کنیم؟!

 • برای درست کردن فوم شیر ، کمی شیر در یک پارچ فلزی کوچک بریزی. سعی کنید نصف طرف را پر کنید.
 • لوله ی نازل بخار را درن ظرف قرار دهید ،به گونه ای  که کمی داخل شیر قرار بگیرد .
 • حال دکمه ی بخار را فشار دهید .( دقت داشته باشید که دمای مناسب برای تولید کف شیر ، 60 تا 70 درجه می باشد.)
 • به ارامی ظرف شیر را کمی به بالا و پایین ببرید .
 • پس از اتمام کار و خاموش کردن دستگاه ، کمی سریع ، فوم را به قهوه ی خود اضافه کنید تا شیر و فوم از هم جدا نشود.

طرز تهیه ی کاپوچینو با اسپرسوساز زیگما kj60b:

 1. ابتدا اسپرسو را با دستگاه تهیه کنید . ( به مقدار دلخواهتان ) و در کف ماگ یا لیوانتان بریزید.
 2. سپس فوم شیر زا درست کنید .
 3. در مرحله آخر ظرف حاوی فوم و شیر را به گونه ای بگیرید که ابتدا شیر فوم دار بریزد .
 4. سپس فوم شیر را به لیوان خود اضافه کنید .

به همین سادگی …

چند فوت کوزه گری برای عملکرد بهتر دستگاه اسپرسوساز

 1. یک راهکار ساده برای شسته شدن پرتافیلتراین است که هر بار قبل از استفاده از دستگاه با بخار خود دستگاه شسته شود ، به این صورت:.قبل از اینکه قهوه در سبد آن بریزید، آن را در دستگاه قرار داده ، دگمه ی استارت را بزنید و چند ثانیه صبر کنید . سپس دستگاه را خاموش کرده . پرتا فیلتر را جدا کرده ، خشک کنید و سپس پودر قهوه درون آن بریزید و استفاده کنید.
 2. برای هر شات اسپرسو حدود 7 تا 10 گرم ، قهوه نیاز هست . استفاده ی بیشتر ، فقط طعم آن را بد می کند .
 3. تمپ کردن پودر قهوه ، تاثیر زیادی در کیفیت آن دارد .پس از ریختن پودر قهوه در سبد فلزی پرتا فیلتر، به تمپز به آن چند ضربه کوچک بزنید تا هوای داخل آن گرفته شود . سپس آن را فشرده و سطح آن را صاف کنید .
 4. از لحظه ای که قهوه به داخل فنجان می ریزد ، فقط 10 ثانیه و یا در نهایت 20 ثانیه، طول می کشد تا قهوه مناسب تهیه شود . دادن زمان بیشتر به آن ، قهوه با طعم سوخته شده به شما می دهد .

آیا میتوان در مخزن آب دستگاه زیگما ، شیر ریخت ؟

خیر .این دستگاه مخزن شیر ندارد ومخزن آب آن را نمی توان به عنوان مخزن شیر استفاده کرد . برای اینکه مشتقات قهوه با شیر تهیه کنید ، می توانید لیوانی را از شیر پر کرده و با لوله ی بخار که در کنار دستگاه تعبیه شده است ، آن را داغ و فوم دار کنید ، سپس قهوه را به آن اضافه کنید .

برای درست کردن دو شات اسپرسو همزمان چقدر پودر قهوه در پرتا فیلتر بریزیم ؟ 

برای هر شات قهوه اسپرسو ، یک پیمانه ( پیمانه ی دستگاه ) پودر قهوه کافی ست ، حدود 7 گرم . برای دوشات اسپرسو ، دو پیمانه پودر قهوه بریزید . تقریبا سبد فلزی پرتا فیلتر پر می شود . سپس آن را تمپر فشرده کنید.

سینی ضد چکه ی دستگاه اسپرسوساز زیگما kj60b: 

دستگاه زیگما 60b ، دارای سینی ضد چکه از جنس استیل ضد زنگ می باشد که به راحتی جدا می شود و می توانید آن را به راحتی بشویید .

برای اینکه قهوه در سینی خشک نشود و  ایجاد لکه نکند و هم چنین شستن آن سخت نشود، بهتر است بلافاصله ، بعد از هر بار استفاده ، شسته شود .

آیا می توان از دانه ی قهوه استفاده کرد ؟ 

بعضی از دستگاههای اسپرسوساز حرفه ای نیمه صنعتی ، خود دارای آسیاب برای ایجاد پودر قهوه هستند ولی این دستگاه خانگی این امکان را ندارد و باید پودر قهوه را برای آن تهیه کنید. در قهوه فروشی ها پودر های مختلفی وجود دارند که با توجه به سلیقه ی خود می توانید انتخاب کنید .

در هنگام خرید پودر قهوه دقت داشته باشید که به فروشنده بگویید برای دستگاه با فشار 20 بار ،پودر میخواهید و میزان نرمی پودر برای این دستگاه باشد .

اصطلاحات رایجی که در مورد پودر قهوه می شنوید مثل شصت چهل یا پنجاه پنجاه و از این قبیل ،  به مقدار ترکیب قهوه ی عربیکا و ربوستا گفته می شود که با توجه به ذائقه ی خود ، می توانید یکی را انتخاب کنید.

برای منزل ،دستگاه اسپرسوساز  زیگما بخرم یا برند دیگر ؟

خب ، اینکه برای منزل چه برندی را بخرید ، اول بررسی نیاز شما و انتظارتان از دستگاه اسپرسوساز را نیازمند است ، سپس حدود هزینه ای را که برای آن در نظر گرفته اید .

برندهای زیادی در بازار وجود دارند که دستگاههای خانگی تولید نموده اند . به اختصار چند برند معروف و خانگی را بررسی می کنیم و در نهایت برند زیگما را نیز بررسی و مقایسه کرده تا خرید را برایتان آسان کنیم .

برند دلونگی ایتالیایی از برندهای معتبر و معروفی است که اخیرا اسپرسوساز های حرفه ای خانگی بسیار جذابی را ارائه کرده است ، هم قهوه ساز با قابلیت داشتن مخزن شیر برای مشتقات دیگر مثل لته، کاپوچینو و… و هم قهوه ساز بدون مخزن شیر .

چند نمونه از دلونگی های حرفه ای موجود در بازار عبارتند از :  اسپرسوساز دلونگی 421 و 420 ، دو مدل زیبا و همراه با قوری پیرکس برای دم کردن دارد .توان مصرفی این دو دستگاه ،1750 وات می باشد که نشان از قدرت آن هاست .

اسپرسوساز دلونگی مدل  850ec ، که مخزن شیر هم دارد و فوق حرفه ای و کاراست و البته که قیمت بالایی هم دارد. بازه ی  قیمتی اسپرسوسازهای دلونگی خانگی از 8 میلیون تا 15 میلیون تومان ، متغیر میباشد .

برند آزور فرانسوی از دیگر برندهای موجود در بازار است که به شدت مورد توجه قهوه خورها قرار گرفته است . این برند که اسپرسوسازهای حرفه ای مثل ،643EM،629EM، 641EM را ارائه داده است ، بسیار با کیفیت و کاربردی هستند .

این اسپرسوساز ها در بازه ی قیمتی 6 تا 7 میلیون تومان قرار دارند.

تنها از آن جهت در این رنج قیمتی مناسب قرار دارند که هنوز آن قدر های شناخته نشده اند .

برند نوا ، نیز یک برند معتبر است که اسپرسوسازهای خانگی و نیمه صنعتی را در بازه ی قیمتی مناسب تولید می کند.دو مدل موجود در بازار نوا 140 و نوا 149 هستندکه هر دو حرفه ای هستند و جنس تمام استیل دارند . این دو دستگاه ، حدود قیمت 5 تا 6 میلیون تومان را دارند.

اسپرسوسازهای آزور ، تمام استیل بوده و با وجود کیفیت بالایی هم که دارند، در بازه ی قیمتی 5 تا 7 میلیون تومان هستند .

 و حالا بدانید که چرا  زیگما بخریم ؟ 

اگر بخواهیم زیگما را با دو برند فوق مقایسه کنیم ، باید بگوییم که در نگاه اول به قیمت آن ،  شاید آن قدر ها حرفه ای به نظر نرسد ولی این طور نیست . فقط شرکت زیگما، ظاهر ساده تری را در نظر گرفته و طوری ارائه شده است که قدرت خرید خود را به عموم مردم بدهد .

در واقع ، قهوه ساز زیگما آن هم با فشار 20 بار ، قطعا کارایی یک اسپرسوساز حرفه ای را دارد ، در حالی که گرانقیمت ترین دستگاه دلونگی ، مدل 850ec ، دارای فشار 15 بار می باشد.

اگر آن را با برندهای آزور و نوا هم مقایسه کنیم ، مدل های 625 آزور ، دارای فشار 20 بار می باشد که دو برابر این دستگاه قیمت دارد . مدل 149 و 140 نوا که مدل های حرفه ای به حساب می آیند ، هر دو دارای فشار 15 بار هستند .

خب بد نیست یک نگاهی هم به ویژگی دیگر این دستگاه داشته باشیم و آن درجه ی تولید بخار آب آن است ، که حتما مد نظر خریداران قرار می گیرد و دستگاه زیگما kj60b ،به راحتی می تواند تا 80 درجه بخار را به راحتی تولید کرده و فوم شیر مناسبی را ایجاد کند .

و در آخر هم باز اشاره می کنیم به پرتافیلتر آن که از نظر کیفیت ، با همه ی اسپرسوسازهای حرفه ای ، رقابت می کند .

واما دلیل نهایی خرید اسپرسوساز زیگما میتواند بعد از همه ی اینها ، قیمت آن باشد .

 

مقایسه ی قیمت اسپرسوساز زیگما kj60b با چند اسپرسوساز حرفه ای : 

قیمت اسپرسوساز حرفه ای زیگما مدل kj60b ، در حال حاضر ، در فروشگاه بازرگانی گلستان ، 2900000 تومان است و این قیمت بسیار قابل توجه است نسبت به قیمت اسپرسوسازهای دیگر موجود که چند تا را در اینجا اشاره می کنیم :

 1. اسپرسوساز دلونگی مدل 685، قیمت  8050000 تومان
 2. اسپرسوساز دلونگی مدل 850ec، قیمت 15300000 تومان
 3. اسپرسوساز آزور مدل 625، قیمت 5800000 تومان
 4. اسپرسوساز آزور مدل 641، قیمت  6350000 تومان
 5. اسپرسوساز نوا مدل 149 ، قیمت 5940000 تومان
 6. اسپرسوساز زیگما مدل kj60b، قیمت 2800000 تومان

همان طور که می بینید ، قیمت اسپرسوساز زیگما kj60b، از کم قیمت ترین های دیگر مدل ها ، خیلی ارزان تر است .

در کشور ما معمولا جنس گران ، را به عنوان جنس خوب می شناسند . شاید در بسیاری از موارد اینگونه باشد . اما همیشه هم اینطور نیست . گاهی یک برند به خاطر شناخته بودنش ، در واقع قدمتش ، گاهی به خاطر تبلیغات ، گاهی هم حتی ظاهر عجیب ، یا رنگ خاص باعث گران قیمت بودن یک جنس می شود .

این دستگاه (زیگما 60B)، ظاهری شیک و ساده داردو کارایی خوبی داردو نسبت به قیمت خود بسیار ارزنده است . این دستگاه کیفیت و کارایی خود را ثابت کرده است و تقریبا همه ی مشتری های آن راضی بوده اند .

اگر اکنون ، در این ماه ، اردیبهشت 1402 در حال جستجوی یک برند معتبر اسپرسوساز برای مصرف خانگی هستید ، با اطمینان خاطر ، با استناد به دلایل ذکر شده و مقایسه با دیگر برندها ، زیگما KJ60B را با قیمت 2800000 تومان ، به شما پیشنهاد می دهیم .

جمع بندی مطالب :

 1. کار با زیگما 60b در دو کلیپ کوتاه نمایش داده شده که به راحتی می توانید از آن ها استفاده کرده و طریقه ی کار با دستگاه را یاد بگیرید.
 2. دلایل زیادی برای خرید اسپرسوساز زیگما وجود دارد که به آن ها اشاره شد از جمله کیفیت ، عملکرد آسان و قیمت مناسب .
 3. اکنون در بهار 1402 ، بهترین قیمت بازار متعلق به اسپرسوساز زیگما kj60b ، می باشد و خرید آن کاملا منطقی و ارزنده است .

با تشکر از وقتی که برای مطالعه گذاشتید :

بازرگانی گلستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *